Loading...
Menu

Free The Nipple

Free The Nipple on näitus, mis on spetsiaalselt loodud tualetis istujate ajaveetmiseks. WC külastaja näeb esialgu tavalist plakatit, kus modelli nibud on millegiga kaetud, kuid kui tal on piisavalt uudishimu, siis on tal võimalik skaneerida QR koodi ja vaadata pilti läbi oma nutitelefoni ja näha liikuvat fotot, kus nibud pole enam kaetud.

Plakateid on kokku neli ja neilt leiab armastatud Eesti mees muusikud: Robert Linna, Robin Juhkental, Karl-Kristjan Kingi ja Marten Kuninga

Vaata lisaks siia 

Keelustage loomadetsirkused

Minu viimaseaja keerulisemaid ja samas ka huvitavamaid ettevõtmiseid on nüüd nähtav ja avalik.
Siin on Loomatsirkuste keelustamis kampaania video. Seda saab näha ka Solaris ja Apollo kinos enne filme

Fotod: Virgo Haan
Grimm: Küllikki Pert (Silmad Pärani Kinni OÜ), Liisa-Chrislin Saleh, Kaia Pihlak, Mari Kangur
Klounid: Joosep Reimets, Ahto Reinaru, Kalev Tuubel, Martin Aus, Rauno Kutti, Ice, Kadri Vähi, Kadri Taperson, Anneli Olev,
Britmarii Kroon, Kersti Sillaots, Ingrid Mänd, Milla Esta Koitmaa, Ly Mesi, Piret Britta Pallon, Kristjan Kiisk, Heinar Laan, Moonika Lootus
Riided: Paavli Kaltsukas

Liikuv Kirgiis

„Liikuv Kirgiis” on ebatavaline fotonäitus piltidest, mis liigutavad. Niinimetatud Cinemagraph-efektiga pildil toimub väikesel osal liikumine, mis kordub igavesti. Aprillis 2013 läbi Põhja-Kõrgõzstani rännates õnnestus jäädvustada killuke sellest imekaunist ja samas kaootilisest riigist. Meie teele jäid imelised mäed oma stiihilise ilma ja hingematvate vaadetega ning inimesed, kes olid aastatuhandetega suurepäraselt kohanenud eluks mägedes ja armsalt kohmetud linnakeskkonnas.
Muusika Tanel Leiner, fotograaf Virgo Haan.

Hääleproov

Näitus «Hääleproov» viib meid kujutletava lava taha, kus me näeme ja kuuleme, kuidas 12 Eesti lauljat laulavad enne esinemist häält lahti. See on põnev helide rännak maalähedasest jörinast kuni kõige kosmilisemate helivibratsioonideni. Kõik helid näitusel on töötlemata ja sisse lauldud filtriteta. Esmakordselt omab heli näitusel omaette mõõdet. «Kui varem olen ma heli kasutanud pigem meeleolu loomiseks, siis seekord on pilt ja heli omavahel tugevalt seotud ja heli justkui aitab äratada pildid ellu.

Näitusele andsid oma näo ja hääle:

Liisi Koikson, Epp Kõiv, Lenna Kuurmaa, Eva Vaino, Laura Remmel, Anna Põldvere, Mihkel Raud, Robin Juhkental, Tommy Boy, Tommy Cash, Stig Rästa, Robert Linna

Näod värvis ilusaks ja juuksed ajas sassi super andekas Triin Lepp.

India laste silmades

Indiasse minnes ei olnud mul veel päris selge, mida ma seal pildistama hakkan. Esimestel päevadel püüdsin jäädvustada tavapäraseid tegelasi: vanad ja krimpsus habemikud, rastadega usumehed, vaesed kerjused ja põnevad turumüüjad. Aga õhtul pilte üle vaadates ei tekkinud mul seda õiget tunnet, et ma oleks midagi huvitavat või ilusat pildile püüdnud.

Ainult üks umbes 8- või 9-aastase mustlastüdruku pilt oli see, mille juurde ma uuesti ja uuesti tagasi tulin. See tüdruk oli ühe väikese lastejõugu liige, kes lähenes meid komplimentidega üle valades: „Oo mister, teil on nii lahe kaamera! Mis firma oma see on? Nikon, Canon?“ „Ei see on Sony“ „Jaa-jaa Sony on väga hea kaamera, tee minust pilti“ Tüdruk tõstis käe üles ja vaatas sügavmõtteliselt kaugusesse. Ma olin üllatunud, kui loomulik ja ilus ta seda tehes oli. Samal ajal aga üritasid tema kamraadid oma väikeseid käsi meie taskutesse ajada.

Me poleks arvatavasti suures pildistamishoos midagi tähelegi pannud, kui äkitselt poleks meie juurde hüpanud kohalik keskealine mees, kes lapsed karmilt laiali ajas. Mees rääkis meile, et me peaksime selliste kampadega ettevaatlikud olema: „Nad varastavad teil sokid ka jalast ära!“ Pärast juhatas see mees meid oma sõbra juurde ostma rongipileteid, mis nagu hiljem selgus, olid võltsitud.

Sellel õhtul oli mul selge, et ma tahan oma India-teemalise näituse teha India lastest ja nende silmadest, mis on nagu kaks ebaharilikult suurt peeglit. Ja selleks, et neid silmi eriti võimsalt esile tuua, näidata seda näitust suurel kinoekraanil. India lapsed jätkasid mu üllatamist terve teekonna vältel, jäädes pildile nii loomulikult, nagu näeksid nad fotokaamerat esmakordselt.

Mis on kasside sees?

Näituse peategelasteks on viis kassi, kes ootavad koos 70 saatusekaaslasega oma uut kodu “Pesaleidja” kassikodus.
Neil kõigil on oma iseloom ja saatus, mis pole alati hell olnud. Nad on vahest hirmul ja umbusklikud, kuid enamasti on nad sisemiselt ilusad ja head.

Pildid sellel näituse pole päris tavalised, need liiguvad ja vaataja saab neid ise liigutada, võibolla aitab see veelgi võimendada kassidele omast rahustavat efekti.